Uoči 8. Memorijalnog turnira rukometnih veterana "Ivo Petranović 2018."

Turnir će se igrati 26. i 27 siječnja u školsko-sportskoj dvorani Elektrotehničke i ekonomske škole u Novoj Gradiški,

Goran

a organizator i domaćin je novogradiški Klub rukometnih veterana uz pokroviteljstvo Grada, kome se ovim putem rukometni veterani Nove Gradiške još jednom zahvaljuju. Tim  povodom smo razgovarali s Goranom Matijevićem, predsjednikom Kluba domaćina.

-Ove godine na turniru će igrati 6 novih ekipa, pa, iako je zanimanje doista bilo veliko i prijava puno, zbog kapaciteta kojima raspolažemo morali smo limitirati njihov broj, tako da će sudjelovati 12 muških i 8 ili 9 ženskih ekipa iz cijele naše regije. Neke od novih ekipa su iz Goražda, Tuzle, Travnika, a što se tiče ženskih ekipa dolaze nam i iz  Sombora te Bosanske Dubice. Po prvi puta će na našem turniru zaigrati i jedna od boljih ekipa u Premijer ligi, ekipa iz Varaždina i siguran sam, osvježiti naš turnir, a tu je svakako i i ekipa iz Bjelovara, koja je sinonim tradicije rukometa i institucija hrvatskog rukometa.

Uz naše drage goste iz Makedonije ove smo godine dobili i puno novih prijatelja i to je plod rada rukometnih veterana koji su 2017. godine završili u 6 finala na 6 velikih turnira. Od toga smo dva finala pobijedili, a na preostala 4 osvojili drugo mjesto. Definitivno smo prošlu godinu zaključili najbolje do sada i to je plod svih godina rada. Pridružilo nam se i dosta "mladih veterana". Dečki su to, koji su prestali igrati u RK NG, jedna ekipa koja sada ima blizu 40 godina. Za nas su mladi veterani i dobri igrači, a između ostalog super se druže van terena i s ostalim ekipama. I to je doprinijelo odličnim rezultatom, ali i ovim popisom ekipa koje stižu na naš turnir na kojemu imamo sve bolje rukometne veterane koji veteranski rukomet igraju na ovom prostoru od Novog Sada, Makedonaca, Tuzle, Travnika, Goražda, do naših ekipa iz Našica, Varaždina, Bjelovara, dakle, ove smo godine pokupili jednu veteransku rukometnu "kremu".

Bit će to velika organizaciji, jer u svakoj ekipi nam dolazi 12-14 igrača, pa očekujemo oko 300 sudionika, koji će se dva dana družit s nama, igrati i promovirati rukomet, ali biti i gosti našega lijepoga Grada- rekao je Goran Matijević, najavljujući ovogodišnji turnir.

 

Iskrena zahvala svima koji sudjeluju u organizaciji i potpori ovom turniru

-Završna je večer u Hotelu "Kralj Tomislav" u kojemu smo zadnje dvije godine naišli na vrlo dobro gostoprimstvo i pomoć od strane vlasnika.  I ovom prigodom se i zahvaljujem obitelji Matijašević, koja nam pomaže u ovoj cijeloj priči kako bi Turnir prerastao u veliku sportsku manifestaciju, kako za naš Grad, tako i za cijelu regiju. Ove smo godine, sudjelujući i sami na mnogim veteranskim rukometnim turnirima, doista dobili brojna priznanja od svih ekipa, koje su već imale priliku gostovati u NG da smo jedan od najbolje organiziranih turnira.  Nadam se da ćemo i ove godine uspjeti to opravdati, naravno uz naše pokrovitelje i sponzore od Grada NG, Turističke zajednice, hotela "Kralj Tomislav" i sve ugostitelje, koji nas svesrdno pomažu. Drago nam je da i oni, u konačnici, imaju neku korist i interes u svemu tome. Tijekom ovih sedam godina prevladali smo sve "dječje bolesti", sve ono što smo propuštali napraviti, a među ostalim tu će biti i nekih novina, kao što je i prvi video live prijenos preko NG-Buntovnika, a velika je stvar da će se sve utkamice moći pratiti preko live streamingaPuno upita smo imali iz Makedonije, od brojnih ekipa za dolazak u NG,  međutim nismo to uspjeli organizirati, no na ovakav način ćemo prenijeti sliku i u sva ova mjesta iz kojih nam dolaze ekipe. I ovim se putem zahvaljujem NG-Buntovnicima što nas svih ovih godina pratite, ne samo kada je ovaj turnir u pitanju, nego i za turnir "In memoriam Toše Proeski"  s kojim smo i počeli cijelu ovu priču.

Pozivam sve ljude, koji žele vidjeti velika veteranska rukometna imena da dođu 26. i 27. siječnja u svoranu ETŠ i ekonomske škole uživati u rukometu. Nadam se da ćemo uspjeti dovesti i specijalne goste- ekipu naših zlatnih rukometaša reprezentativaca RH. Još čekamo potvrdan odgovor, ali nadamo se da će nam i HRS izaći u susret i da će nam turnir i otvoriti hrvatski ruukometni reprezentativac- istaknuo je, među ostalim Matijević.

I rukometaši vole doći u NG zbog dobro poznatog gostoprimstva

-Ja sam osobno bio na 12 turnira. Ekipa rukometnih veterana NG bila je na 8 turnira prošle godine, a najjači u Travniku smo i pobijedili i tamo se vidjelo da ti dečki imaju to nešto u sebi što se tiče i rukometa i druženja i zbog toga su sve ove ekipe koje su i upoznale naše dečke i najavile dolazak, znajući kakvi smo ljudi na, ali i izvan terena, a neki od njih znaju i kakvi smo domaćini. Ovdje sad ima 6 novih ekipa koje se s nama druže 2-3- godine,  ali prvi puta nam dolaze u goste i, kako su rekli,  jedva čekaju, vidjeti po čemu smo mi to drugačiji od ostalih turnira i ekipa.

Naši dečki, a to je ekipa od 20 i nešto ljudi koja savršeno radi, daje se 100% za ovu organizaciju turnira gdje do izražaja dolazi to gostoprimstvo, široka slavonska duša i gdje se ljudi osjećaju kao kod kuće, gdje i Srbi, Slovenci, Makedonci, Bosanci, osjećaju kao da se to organizira u njihovim mjestima, da su prihvaćeni  i to je jedna velika zahvala od svih njih. No pored nas starih, uključilo se dosta mlađih dečki,  koji dostojno nose ime NG, a i svog rukometnog kluba. U klubu nas ima preko 30. Neki igraju, neki ne, ali  dosta ljudi nam pomaže i izvan kluba da se gosti osjećaju što bolje, da se osjećaju slobodni, da imaju što jesti,  popiti  i ja im  se ovim putem od srca zahvaljujem. Ne vidimo ih često  na završnoj večeri jer rade u logistici - od Anđelka Pojatine, Gorana Borovca, našeg Juge koji nam je tu stalno prisutan kad god treba što se tiče tehnike, Janka i njegove ekipe, do Abe i njegovih dečki, koji se tijekom dana brinu da je u dvorani sve pod kontrolom, našeg čika Rade Kovačevića koji se i sekira i brine skupa sa mnom oko orgnaizacije turnira. Spomenut ću i pokojnog Josipa Špoljarića koji je bio ovih godina uz nas, a njegov ga je sin naslijedio, pa Vlatka Greinera-Grge,  koji je tu od jutarnjih do večernjih sati, vodi program,  tebe Moca koji si stalno s nama. Ne znam jesam li nekoga zaboravio, nadam se da nisam jer stvarno je to velika organizacija i onda se i plod toga rada mora vidjeti.  Promovirali smo sve njih koji nam dolaze i postali smo prijatelji baš putem tih turnira. Neki od tih ljudi dolaze nam i tijekom godine na manifestacije koje imamo u gradu npr. ekipa Novog Sada bila je prošle godine i na našoj fišijadi, dečki iz BIH se s nama često druže. Makedonci, kada dolaze u Hrvatsku, uvijek posjete i NG. Vjerojatno su prepoznali ljudskost i to slavonsko gostoprimstvo, a grad NG je jedan otvoreni grad za sve ljude dobre volje  i vjerujem da ćemo takvi i u budućnosti ostati. Nadam se da će i naši mlađi dečki nastaviti ovu priču jer je doista velika stvar u današnje vrijeme okupiti ovoliki broj ekipa s ovoliko sudionika  iz regije. Sport nema granica, kod nas nema nacionalnosti, boja, a na ovakav način promoviramo i sebe i svoju ljudskost, a i ono sportsko što je u nama. Mi se svi tu osjećamo opušteno što i jest moto jednog turnira. U svakom sportu je važno i da svaka ekipa ljudi koja se druži  prenosi to i na slijedeće generacije  Mi i jesmo osnovali ove vetrane s idejom  da se prijateljstvo proširi između rukometnih klubova, da djeca nastave našim putem i da se druže, da se posjećuju na cijelom ovom prostoru bivše države . Djelomično nam je to već i uspjelo jer smo prošle godine sudjelovali u organizaciji na "Smederevo trophy kupu" koji je brojio 2000 djece iz cijelog svijeta. I to nije floskula. Bili su tu dečki iz SAD-a, Izraela, Kine, Grčke, Francuske Njemačke, Mađarske. Dakle, jedan grad u srcu Srbije gdje su dečki, isto tako kao što smo mi dobri domaćini ovdje, pokazali svoje gostoprimstvo. Recimo i to da smo kroz grad išli s hrvatskom zastavom i svaka je ekipa istaknula svoje nacionalno obilježje. To je velika stvar!

Mladi naraštaj RK u Smederevu

Naša ekipa rukometnih veterana super egzistira 10-ak godina. Ove godine u prvom mjesecu dobili smo poziv za sudjelovanje na turnira u Zenici, ali djeca su nam na praznicima, pa nećemo, na žalost, ići. Do godine ćemo sigurno posjetiti taj turnir, a već imamo i poziv za Sloveniju, za Kopar, na Dječji festival rukometa u Novi Beograd, Smederevo. Pokušavamo uspostaviti i još veći kontakt s Makedoncima da oni dolaze k nama s djecom, a naša djeca k njima. Veliki je problem udaljenosti. I ekipe Goražda i Tuzle rade s klicima, a blizu su nam i imaju rukometnu tradiciju. I s njima ćemo se povezati.

Na kraju krajeva svrha svega ovoga i jesu djeca, a mislim da smo dijelom to i postigli. S obzirom da vodim djecu u rukometnom klubu, kroz slijedeće dvije godine  moj zadatak i cilj je podići i Školu rukometa u NG na zavidan nivo i sve posložit s trenerom Sertićem, Banovčićem, Krešimirom Šagovcem  da iskoristimo naše gostoprimstvo i sve ove ekipe koje nam dolaze kao bi upravo te buduće generacije nastavile sportska i ljudska druženja- naglasio nam je u razgovoru Goran Matijević.

VIDEO LIVE STREAM

UNITAS WebRadio

R Winamp R WMP

R Real R Quik

HAV banner
AEM logo rad nakladnika

Suradnici

TZGNG logo

 baner.romski portal

 UDD logi

LUNA logo

LAG baner