Uspješno održan punoljetni Olimpijski festival dječjih vrtića

Ova jedinstvena manifestacija, koja promiče sport, zdrav način života i duh olimpizma, održan je u organizaciji Dječjeg vrtića NG i uz potporu Hrvatskog olimpijskog odbora, Grada NG, Saveza sportova NG, TZ grada i Brodsko-posavske županije.

Okupila je oko 240 polaznika dječjih vrtića Nove Gradiške, Nove Kapele, Starog Petrovog Sela, Okučana i po prvi puta goste iz Oriovca.

Titulom pobjednika okitili  su se najmlađi Okučanci, polaznici Dječjeg vrtića “Bljesak“, drugi su domaćini, polaznici Dječjeg vrtića „Maslačak“ Nova Gradiška, a treći Staropetrovoselci, polaznici Dječjeg vrtića „Vjeverica“.

 

Sve je počelo svečanim mimohodom sudionika. Uslijedilo je podizanje zastave, koju su ponosno na igralište NK „Sloge“ unijeli Petar Grgić, Marin Štivičić, Matija Radošić, Maša Vranić i Domagoj Marušić. Upaljena je olimpijska baklja, a  u ime svih sudionika prisegu je položio Bruno Gubić.

Natjecanje se odvijalo u dvije kategorije:djevojčice i dječaci i to u disciplinama:mali nogomet, trčanje na 50 metara, štafeta 4×25, skok u dalj i bacanje loptice.

Bodrili su ih mame, tate, djedovi, bake, ali i župan Danijel Marušić i gradonačelnik Vinko Grgić, koji je službeno i otvorio 18. Olimpijski festival dječjih vrtića te svima poželio uspjeh i sportsku sreću, a organizatorima uputio čestitke za ustrajnost organiziranja ove iznimno vrijedne i djeci zanimljive manifestacije.

Zadovoljstvo je izrazila i Vera Trobić, ravnateljica Dječjeg vrtića Nova Gradiška te sudionicima, odgojiteljicama, kao i roditeljima uputila zahvalu za sve učinjeno za provedbu i ove 18.  „dječje olimpijade“.

Evo i rezultata po kategorijama i disciplinama:

Djevojčice: trčanje 50m: 1. “Vjeverica” – Nikol Vlainić; 2. „Ivančica“-Lori Ćajdarević;

3. “Bljesak” – Dora Poljak.

Dječaci:trčanje 50m: 1. “Maslačak” – Bruno Gubić; 2. “Zvončić” – Karlo Benić; 3. “Radost” – Fabijan Grašar.

Djevojčice:bacanje loptice: 1. “Zvončić” – Petra Ivančan; 2. “Ivančica” – Lara Milković; 3. “Maslačak” – Bruna Pernar;

Dječaci: bacanje loptice:1.”Bljesak“ – Petar Ilinović; 2. “Bljesak” – Teo Batljan; 3. “Maslačak” – Jakov Klarić.

Djevojčice: skok u dalj:1. “Vjeverica” – Petra Mihaljević; 2. “Zvončić” – Ena Trubić;

3. “Bljesak” – Vanesa Filipović.

Dječaci: skok u dalj:1. “Vjeverica” – Lovro Brkanac; 2. “Maslačak” – Martin Samson;

3. “Bljesak” – Cristiano Lukenda

Djevojčice:štafeta 4X25m: 1. “Radost” – Anđela Dropuljić, Matija Radošić, Ines Ocvirek, Vita Rebrača; 2. “Maslačak” – Mirta Grgić, Ema Valešić, Karla Kovre, Iris Knežević; 3. “Ivančica” – Nicol Karaula, Dora Klarić, Magdalena Peić, Mia Bazina.

Dječaci:štafeta 4x25m:1. “Vjeverica” – Niko Triska, Niko Kašić, Gabriel Masnica, Kristijan Amić; 2. “Maslačak” – Leon Eržić, Jakov Milković, Fran Solić, Marin Kohajda; 3. “Bljesak” – Petar Mijatović, Stipo Poljak, Patrik Čavlović, Patrik Mijić.

Djevojčice:mali nogomet:1. “”Bljesak”; 2. “Vjeverica”; 3. „Zvončić“.

Dječaci: mali nogomet:1. “Radost”; 2. „Maslačak“; 3. „Bljesak“.

Od srca čestitamo i organizatorima i malim sportašima kako na rezultatima, tako i za far play borbu.

UNITAS WebRadio On line:09:00-22:00 h Klikni i slušaj

UNITAS WebRadio Nova Gradiška

R Winamp R WMP

R Real R Quik

HAV banner
AEM logo rad nakladnika

Suradnici

TZGNG logo

 baner.romski portal

 UDD logi

LUNA logo

LAG baner